top of page

Londra

2016 yılında Durham Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra ülkeme olan özlem ve bağlılığımdan dolayı Kıbrıs'a temelli dönmek istedim. Hep aklımda lisans üstü eğitimime devam etmek vardı tabi ki... Bir sene ara verdikten sonra tekrar İngiltere'ye geri dönüş yaparım, eğitimime devam ederim diye düşünüyordum. Fakat ailemin ısrarı üzerine hiç ara vermeden 1 yıllık yüksek lisans başvurusu yaptım ve UCL'in Eğitim Enstitüsü'nden kabul aldım. Şimdi düşünüyorum da, iyi ki de ara vermemişim... Ara verdikten sonra geriye dönmesi çok zor oluyor çünkü.

UCL Institute of Education (IOE) son 8 yıldır Dünya Eğitim Enstitüleri sıralamasında 1. sırada. Burada bitirdiğim yüksek lisans bölümü müzik eğitimi üzerineydi. Hayalim ülkeme döndükten sonra müzik eğitimcisi olmaktı ve bunun gerçekleşebilmesi için pedagoji belgesine ihtiyacım vardı. Bu bölümü seçerek hem pedagoji sahibi olacaktım, hem de müzik eğitimi üzerine uzmanlaşacaktım. Bir sene içerisinde 5 modül ve 1 yüksek lisans tezini 2017 yılında derece ile tamamladım.

Durham'dan sonra dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Londra benim için çok güzel bir deneyim oldu. Büyük şehirde yaşamın zorluklarını ama aynı zamanda olanaklarını ve güzel yönlerini görmüş oldum...

thumbnail_IMG_5297_edited.jpg
thumbnail_IMG_6523_edited.jpg
thumbnail_FullSizeRender_edited.jpg
thumbnail_IMG_8492.jpg
thumbnail_IMG_8345.jpg
bottom of page